AQUA SPLASH

Për perfeksionim të lëmuar dhe hidratuar të lëkurës tuaj
Me acid hialuronik dhe shea butter

Qumësht për hidratim të trupit

Prekje të cilat të kujtojnë përvojat e brishta.

Prekje me aromë magnolie, bergami, mandarine dhe pjeshke.

Me përdorimin e qumështit për hidratim të trupit TAIVA AQUA SPLASH i siguroni trupit tuaj me kujdesin e nevojshëm, duke u kënaqur në momentet dedikuar vetes. Ky prodhim i koleksionit TAIVA siguron perfeksionim të lëmuar dhe hidratuar të lëkurës tuaj. Ajo ka teksturë të mëndafshet dhe është pasuruar me acid hialuronik, shea butër dhe vitamina A, E dhe B5.

Qumështi për trupin TAIVA AQUA SPLASH nuk përmban parabenë dhe silikonë dëmtues, por me vëmendje kujdeset për trupin tuaj.

Mënyra e përdorimit: Vendoseni lirisht në të gjithë trupin, pas dushit apo larjes dhe bëni masazh me lëvizje të lehta. Përdorin aq shpesh sa ju nevojitet.

Acidi hialuronik

Acidi hialuronik është komponent strukturor natyror i lëkurës, ai, në të vërtetë, është komponenti i indit lidhor të trupit të njeriut. Magjia e kësaj përbërjeje aktive qëndron në aftësinë e saj që të ruajë lagështinë, që është shumë e rëndësishme që lëkura juaj të duket më e re.

Acidi hialuronik e përforcon, gjithashtu, shtresën e jashtme të lëkurës dhe e bën shumë më të butë, më të lëmuar dhe më të plotë. Me fjalë të tjera, ajo i siguron të gjitha karakteristikat e lëkurës së re.

Shea Butter
Shea butter është shërues i jashtëzakonshëm për trupin, i pasur me përbërje të vyera, të cilat përfshijnë yndyrna të pangopura, acide esenciale yndyrore, vitamina E dhe D, provitaminë A dhe alantoinë. Të gjitha këto përbërje e bëjnë shea butter një super ushqim për trupin tuaj. Ai është antioksidues i fuqishëm, e hidraton lëkurën, ka veti antiinflamatore, e përforcon dhe e rigjeneron lëkurën, kurse, gjithashtu e mbron nga rrezet UV.

AQUA,  SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, COCOYL METHYL GLUCAMIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, POLYQUATERNIUM 44, PARFUM, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM XYLENESULFONATE, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYALURONATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERIN, PANTHENOL, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA,  METHYLISOTHIAZOLINONE, HYDROXYCITRONELLAL, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL.

Kompletoje rregjimin