SILK TOUCH

Për butësi të lartë të lëkurës
Me proteinat e mëndafshta dhe ekstrakt të farës së pambukut

Kujdes luksoz dhe butësi e pasur e lëkurës.

I dizajnuar për lëkurë delikate dhe të ndjeshme, TAIVA SILK TOUCH kremi për dush është dashuri në prekje të parë.

Do të ndjeni fuqinë e komponentëve aktiv - proteinë e mëndafshtë dhe ekstrakt të pambukut  - në lëkurë nëpërmjet shtresës së lehtë të kremit i cili ju jep ndjenjën e mbrojtjes dhe kujdesit.

Momentet e relaksimit nën dush plotësohen nga aroma hipnotizuese e notave freskuese ujore të luleve zambakut të bardhë të lëndinës së jaseminit. Ndërsa përzierja e trëndafilit dhe zambakut do ta bëjë lëkurën tuaj atraktive me butësinë e saj.

Nuk përmban as parabenë, as silikon, por është e pasuruar me proteina, vitamina dhe dëshirën për kohë të këndshme të kaluar nën dush.

Mënyra e përdorimit:  Ditën, kremi për dush aplikohet në lëkurë dhe flokë të lagur, bëni masazh të lehtë.  Shpërlajeni.
PROTEINA MËNDAFSHI

Fijet e mëndafshit janë të pasura me proteina, për këtë shkak ato janë përdorur si komponentë funksionale në produktet farmakologjike me qindra vite. Kohë më parë, këto proteina janë në veçanti popullore, për shkak të nivelit të lartë të aminoacideve dhe fuqisë së tyre të ushqejnë lëkurën dhe flokët.  Ato në veçanti janë të dobishme për shkak të kapacitetit të tyre të japin ndjenjën e butësisë dhe ndjenjën e mëndafshit në produktet kozmetike.

Proteinat e mëndafshit e zvogëlojnë tharjen e lëkurës, e balancojnë lagështinë e lëkurës me çka e përmirësojnë elasticitetin e saj. Ato japin ndjenjën e mëndafshtë të teksturës së lëkurës, gjatë çka sigurohen veti antibakteriale.

PROTEINA PAMBUKU

Pambuku është i pasur me vajra, proteina dhe minerale për mbrojtjen e lëkurës nga dehidrimi dhe imitimi, dhe përshpejtimin e rigjenerimit të lëkurës.  Ekstrakti i pambukut rekomandohet për prodhime të dedikuara për përdorimin te kujdesi ndaj lëkurës së ndjeshme.

Pambuku dhe produktet e tij, janë të pasura me vitaminë E, antioksidues dhe komponentë me omega 3 acide me veti antiinflamatore të lëkurës,  e kuron lëkurën dhe e qetëson irritimin.

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, COCOYL METHYL GLUCAMIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, POLYQUATERNIUM 44, PARFUM, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM XYLENESULFONATE, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, PANTHENOL, HYDROLYZED SILK PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, METHYLISOTHIAZOLINONE.

Kompletoje rregjimin