Soft & Care

Për kujdes intensiv
Me vaj argani, shea butër dhe vaj ulliri

Pasurojini momentet të cilat ia kushtoni vetes me një shkumë të pasur dhe aromatike.  

Kombinim i përkryer i tri komponentëve aktive të TAIVA SOFT & CARE- vaj argani, shea butër dhe vaj ulliri – është formulë e përkrye për kujdes intensiv dhe mirëmbajtje të lëkurës suaj.

Ndjejini aromat e Orientit në lëkurën tuaj dhe pastrojeni mendjen tuaj me një valë të re ndjenjash të këndshme.  

Nuk ka shenja të parabenëve dhe silikonëve të dëmshëm në TAIVA SOFT & CARE, por vetëm shumë aroma, kujdes dhe bukuri.

Mënyra e përdorimit: Ditën, vendosni xhelin për dush në lëkurë dhe flokë të lagur dhe bëni masazh të lehtë. Shpërlajeni!
VAJ ARGANI

Ky vaj me ngjyrë të arët, që procesohet manualisht nga fruta që rritet në Marok, e zbut ashpërsinë e lëkurës dhe i jep lëkurës një shkëlqim të përkryer dhe vëllim

Është i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore omega, Vaji i argani e lehtëson inflamacioni dhe e bën lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të butë në prekje. Kërkimet shkencore dëshmojnë se Vaji i arganit ndihmon që të dehidrohet lëkura dhe të luftojë kundër procesit të plakjes. Ky vaj e mbron lëkurën nga ndikimet  e jashtme dhe lufton procesin e plakjes. Ky vaj e mbron lëkurën nga ndikimet e jashtme, sepse saponinet që gjenden në strukturën e tij e mbajnë lëkurën të butë dhe të lëmuar, kurse sterolinat e pengojnë inflamacionin e lëkurës dhe ekzemën.

SHEA BUTTER

Shea butër është shërues i jashtëzakonshëm për trupin, i pasur me përbërje të vyera, të cilat përfshijnë yndyra të pangopura, acide esenciale yndyrore, vitamina E dhe D, provitaminë A dhe alantoinë. Të gjitha këto përbërje e bëjnë shea butër një super ushqim për trupin tuaj. Ai është antioksidues i fuqishëm, e hidraton lëkurën, ka veti antiinflamatore, e përforcon dhe e rigjeneron lëkurën, kurse, gjithashtu e mbron nga rrezet UV. 

VAJ ULLIRI
Shkaku pse e zgjodhëm vajin e ullirit si përbërje aktive natyrore në këtë prodhim është fakti se është hipoalergjen natyror për hidratim të lëkurës, përmban, gjithashtu, antioksidues të fuqishëm, siç janë vitaminat A dhe E, të cilat ndihmojnë që të rigjenerohet lëkura. Vaji është mjaft i dobishëm, sepse i mbyll poret e lëkurës, por në të vërtetë e nxit eksofilimin.

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, COCOYL METHYL GLUCAMIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, POLYQUATERNIUM 44, PARFUM, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM XYLENESULFONATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL PANTHENOL, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, METHYLISOTHIAZOLINONE, LIMONENE.

Kompletoje rregjimin