TAIVA kundër celulitit dhe strijave

Inovacione për celulitin
Forcon dhe jep tonifikim / e rrafshon celulitin / efekt kundër strijave / efekt i pengimit

Kremi për trupin TAIVA ANTI-CELLULITE & STRETCH MARKS është formulë me efikasitet të lartë që përmban përbërje ACTIPORINE 8 (AQP 8) që e zvogëlon dukshëm të a.q. lëkurë si lëvore portokalli dhe pengon krijimin e të resë, DERMOCHLORELLA ekstrakt prej alge,  i pasur me peptide dhe aminoacide dhe NIACINAMID që e zmadhon mikroqarkullimin. Rezultati i veprimit të tyre të kombinuar është lëkurë më e fortë më e lëmuar pa nyja të dala celuliti.

VEPRIME TË PROVUARA KLINIKISHT:
  • e zvogëlon dukshmërinë e celulitit;
  • e lëmon lëkurën dhe e pengon shfaqjen e nyjave të reja të celulitit;
  • e zvogëlon theksueshëm ngjyrën dhe morfologjinë e strijave;
  • e ripërcakton dermën;
     
ZGJIDHJE PËR:
  • celulit;
  • nyje të dala celuliti;
  • strija;
  • lëkurë me pamje të “lëvores së portokallit”

Kremi për trupin TAIVA ANTI-CELLULITE & STRETCH MARKS është zgjidhje efikase me përbërje aktive inovative në luftën kundër celulitit me rezultate të dukshme. Kjo formulë aktive e zbutë dhe e lëmon me efikasitet dhe e shpejtë lëkurën, e zmadhon fortësinë e saj i bën bonifikim, e redukton skuqjen dhe vëllimin (madhësinë) e strijave. Gjithashtu, stimulohet procesi i lipolizës dhe sintezës së kolagjenit, zvogëlohet sinteza e acideve yndyrore dhe reduktohen depot e yndyrshme, duke e parandaluar prodhimin e celulitit të ri.

KREMI PËR TRUP;

• teksturë e lehtë;

• thithet shpejtë;

• pa silikon;

• pa parabenë;

• pa kofein;

• i sigurt për përdorim te gratë shtatzëna dhe adoleshentët
 

MËNYRA E PËRDORIMIT:

Bëni masazhë energjike të lëkurës me këtë krem, sidomos në pjesët e trupit ku ka celulit dhe/ose tepricë të indit adipoz.

Çfarë është celuliti?

Celuliti më së shpeshti  duket si e a.q. “lëvore portokalli” në sipërfaqe të lëkurës dhe krijohet si rezultat i akumulimit të madh të yndyrnave në adipocite dhe pamundësisë së fibrave të kolagjenit që t’i mirëmbajnë adipocitet në hipodermë d.m.th. shtresën më të thellë të lëkurës.

Cilat janë shkaqet për celulit në nivel të qelizës?

• zvogëlimi i aktivitetit lipolitik në adipocite;

• zvogëlimi i sintezës së kolagjenit nga fibroblastet;

• zmadhimi i akumulimit të yndyrnave.

Lipoliza, sinteza e kolagjenit dhe mitokondria

Lipoliza dhe sinteza e kolagjenit varen nga integriteti mitohondrik. Për dy proceset e para nevojitet nivel bazë i molekulave energjetike ATP të cilat krijohen në mitokondri.

ACTIPORINE 8 – KONCEPT INOVATIV PËR LËMIM TË CELULITIT

Actiporine 8 është përbërje anticelulite inovative me veprim të përkryer të zvogëlimit të të a.q. lëkurë  si ““lëvore portokalli” nëpërmjet rolit të vet unik në kanalizimin e H2O” dhe riaktivizimit të lipolizës dhe sintezës së kolagjenit.

AQP8 MEKANIZMI I VEPRIMIT

1 – LARGIMI I PAMJES SË LËKURËS SI LËVORE PORTOKALLI:

AQP8 e mban homeostazën mitokondrike me kanalizim të H2O2 dhe riaktivizimin e metabolizmit së qelizës: lipoliza e adipociteve dhe sinteza e kolagjenit në fibroblaste. 

Actiporina 8 G e stimulon sintezën e kolagjenit I, IV dhe VII. Si rezultat zmadhohet dendësia e dermës, përmirësohet kohezioni midiis dermës he epidermës dhe në këtë mënyrë përforcohet e gjithë lëkura.

2- PENGIMI I KRIJIMIT TË LËKURËS SI LËVORE PORTOKALLI:

Actiporine 8 G e zmadhon veprimin lipolitik dhe çlirimin e acideve yndyrore për 74%. E pengon mbledhjen e yndyrave dhe zgjerimin e indit yndyror me qëllim që të pengohet krijimi i celulitit të ri.

VIZUALIZIM I VEPRIMIT TË ACTIPORINE 8 G MBI LËKURË SI LËVORE PORTOKALLI

Pas një trajtimi 28 ditor, tek më tepër se 1/3 e të anketuarve, lëkura është më e lëmuar dhe më e fortë, kurse vërehet dhe rimodelim i tërësishëm i formave.

VIZUALIZIMI I VEPRIMIT TË ACTIPORINE 8 G MBI YNDYRNAT NË DERMË

Pjesët e kuqe në fotografi janë pjesë të cilat kanë përqendrim të lartë të yndyrave me sasi shumë të vogël kolagjeni. Stimulimi i sintezës së kolagjenit (me të gjelbër) rezulton me dendësimin e dermës dhe zvogëlim të yndyrave (me të kuqe). Kjo ndodh për shkak të efektit të lëmimit të lëkurës si lëvore portokalli.

ACTIPORINE 8 - EFIKASITETI ANTICELULIT

• e zmadhon sintezën e AQP8 në adipocite dhe fibroblaste

• e stimulon lipolizën

• e stimulon sintezën e kolagjenit I,  IV dhe VII

• e zvogëlon ngjitjen dermo-hipodermale

• e ristrukturon dermën

• e zvogëlon celulitin

• e lëmon lëkurën si lëvore portokalli

DERMOCHLORELLA – PËRBËRJE PËR RISTRUKTURIM TË LËKURËS

DERMOCHLORELLA është ekstrakt i mikroalgës Chlorella Vulgaris e cila është e pasur me peptide dhe aminoacide përbërja e të cilave është shumë e ngjajshme me lëkurën. Procesi i plakjes fillon nga mosha 20-vjeçare. Nga ajo moshë qelizat fillojnë të krijojnë më pak elastinë dhe elafinë dhe lëkura fillon të bëhet më e hollë dhe ta humb elasticitetin. Kolagjeni dhe elastina janë dy proteinat kryesore për elasticitetin e lëkurës. Elafini  është inhibitor specifik i elastazës, enzimi përgjegjës për shpërbërjen e fibrave të elastinës. Përveç kësaj, DERMOCHLORELLA tregoi rritje të sintezës së TIMPs dhe serpineve të cilët e parandalojnë degradimin e kolagjenit.  

DERMOCHLORELLA e zvogëlon theksueshëm morfologjinë e strijave në periudhë prej 28 ditësh dhe ngjyrën e strijave në periudhë prej 84 ditësh.

DERMOCHLORELLA-EFIKASITETI ANTICELULIT

• e stimulon sintezën e kolagjenit dhe elastinës

• rrit fortësinë dhe tonusin e lëkurës

• parandalon degradimin e kolagjenit dhe elastinës

AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, NIACINAMIDE, HYDROGENATED COCONUT OIL, JANIA RUBENS EXTRACT, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, POLYACRYLAMIDE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, C13-14 ISOPARAFFIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, LAURETH-7, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Kompletoje rregjimin


Prodhime në Dobësim & Lëmin